דבר נשיא לשכת יועצי מס בישראל

 

 

חבריי יועצי המס שלום רב,

בתאריך 18 לדצמבר קיבלתי את אמון המועצה הארצית ונבחרתי לנשיא הלשכה.

ברשותכם, בראשית מכתבי, לא אכתוב על החזון ולא על מטרות העל שאני סבור שיחד אנו צריכים להוביל את הלשכה, עוד נגיע לכך, אלא דווקא על היסודות, ואולי לפני כן על סוג הקרקע שעלינו לבנות את לשכנתו ואני מדבר על אחדותנו.
לאור מה שחווינו בשנים האחרונות אני בטוח שכולנו התפכחנו והבנו שכוחנו טמון באחדותנו ושאם לא נחתור בנחישות לפעול באחדות, כבר חווינו על בשרנו שפעילות כזאת היוותה את הקטליזטור המרכזי להיחלשות הלשכה.

ולכן אני מתחייב לפעול בכל מאודי, בראש ובראשונה לאחד את השורות, כי אני מבין באמת, ולא רק כמס שפתיים וכסיסמא, שכוחנו טמון באחדותנו. אני מבין שאחדות זה היסוד המרכזי לבניין הלשכה ורק אחר כך חתירה להשגת החזון המטרות והיעדים שלשמם הוקמה הלשכה.

לפיכך שמחתי מאוד שמר עמי אביטן , יו"ר סניף אשקלון ומי שכיהן כיו"ר המועצה והתמודד מולי בבחירות על תפקיד הנשיא , נאות לקבל על עצמו את תפקיד ממלא מקום נשיא הלשכה ,ולהוביל יחד איתי ועם כל יו"ר הסניפים האחרים וחברי ההנהלה והמועצה , את לשכת יועצי המס ואת מקצוע יועץ המס למקומם הראוי בקהילה העסקית בישראל.

אנחנו חייבים להבהיר מעל כל במה ,שלשכה חזקה ופעילה, מהווה ערובה למעמד מקצועי גבוה ,חזק ואיתן ,לכל אחד מאתנו בפרט, ולמקצוע יועץ המס ככלל. ולכן חשובה השתתפותכם ,תמיכתכם והמשך החברות של כולנו בלשכה , תוך פעילות אינטנסיבית לשימור החברים הקיימים וגיוס חברים חדשים.

המקצוע והלשכה דרים יחד הם, אין הפרדה ביניהם, ולכן כל מי שמקצועו חשוב לו צריך לפעול למען לשכה חזקה ומאוחדת ואני בטוח שכולנו, כאיש אחד, נעמוד מאחורי ההנהלה הנבחרת ונעשה כל אשר לאל ידנו לעשות לטובת הצלחת הפעילות בלשכה.

זו אמנם זכות גדולה עבורי להיבחר לתפקיד נשיא הלשכה אך מכיוון שמנהיגות עבורי מגלמת בתוכה בראש ובראשונה אחריות, זאת גם אחריות כבדה שהחלטתי לשאת על כתפי.
אחריות כלפי חברי יועצי המס, אחריות כלפי המקצוע החשוב בו אנו עוסקים, אחריות כלפי ציבור העסקים הקטנים והבינוניים אותם אנו חייבים לייצג ואחריות כלפי המועצה של לשכת יועצי המס אשר נתנה לי את אמונה להוביל את אחת הלשכות המקצועיות החשובות בישראל.

אחריות שמגלמת בתוכה מחויבות אישית וחד משמעית שלי להשקיע את מרצי וזמני ואת כל הניסיון הניהולי שלי, כדי להשיג בנחישות תוך דבקות במשימה, את המטרות והחזון של הלשכה, שיובאו על ידי לאישור המועצה.

אחריות ומחויבות לעשות כל אשר ביכולתי להתעסק בעיקר ולא בטפל.

אחריות להוביל מהלכים מחוללי שינוי היות וברור לכולנו שנדרש כאן שינוי מהותי הן בדרך בו פועלת הלשכה והן בשיטת ההפעלה של הלשכה.

המיתוג המקצועי שלנו בקרב קהל לקוחותינו, חיוני להמשך הקיום המכובד של המקצוע החשוב בו אנו עוסקים.

אנחנו חייבים לפעול להעלאת קרנו של המקצוע בעיני הציבור, יתרה מזאת אנחנו חייבים להיתפס בציבור כגורם המקצועי שנמצא בשטח שרואה עין בעין את הבעיות והצרכים של ציבור העסקים הקטנים והבינוניים ושנלחם עבורם ומייצג אותם בפני הרשות המחוקקת והמבצעת.

לאור האמור לעיל אני עומד להביא בפני המועצה תוכנית לקמפיין תקשורתי שיפנה לציבור הרחב במסר חד משמעי: אם העסק שלכם חשוב לכם, אם אתם רוצים מקצוען אמיתי שייצג אתכם מול רשויות המס , שישמור על הזכויות שלכם, אל תתפשרו – בחרו יועץ מס החבר בלשכת יועצי המס.

נדבך נוסף בחזון הוא שבסופו של תהליך בעוד 4 שנים נגיע למצב שכל יועץ מס בישראל - ירצה להשתייך ללשכה, היות והשתייכות ללשכה תהווה יוקרה מקצועית. גם לאור העובדה שהלשכה תהווה גב, בית ואוטוריטה מקצועית לחברים ובעיקר מכיוון שתפקידנו המרכזי הינו לייצג את חברי הלשכה מול הרשויות ולפתור להם בעיות עקרוניות שעולות במהלך העבודה השוטפת במשרדים וכך אכן נעשה.

אחת המטרות החשובות שלנו היא להוביל למצב שמקומה של לשכת יועצי המס יהיה בחזית הלשכות המקצועיות בישראל, הלשכה חייבת להיות ציר מרכזי בכל החלטה פיסקלית במדינה, עלינו להשפיע ולהיות מעורבים במדיניות ובחקיקה של הרשות המחוקקת והמבצעת, לשם עלינו להוביל.

כל מה שמניתי כעת זה לא חלום, זה אפשרי.

אם נחליט יחד שהמונח אי אפשר הוא לא בלקסיקון שלנו, הכל אפשרי.

אם נאחד כוחות ונפעל יחד, הכל אפשרי, אם נפעל במקצועיות, רצינות ואחריות, הכל אפשרי.

אם נקבע את החזון ומטרות העל של הלשכה ונקים סיירת של חברים חדורי מוטיבציה שתפקידם להוציא את החזון אל הפועל, הכל אפשרי.

אם נפעל במסגרת תוכנית עבודה סדורה - מוכוונת לחזון ולמטרות הלשכה, שתצא אל הפועל בעבודת מטה מסודרת, הכל אפשרי.

אם נאפשר לחברים להעלות רעיונות חדשים, לחשוב יצירתי, להביע דעות שלעיתים יהיו מנוגדות, לחלום רחוק, הכל אפשרי.

רק אם נאמין בעצמנו, נצליח.


בברכה,

ירון גינדי
נשיא הלשכה

 

כל הזכויות שמורות ללשכת יועצי מס בישראל
לשכת יועצי מס בישראל - רח' גולדברג 4 תל-אביב 61369, טל' 03-5608980, פקס' 03-5661573